Kargo Poşetleri

E-Ticaret gönderilerinize, şirket gönderilerinize renk katacak cepli - cepsiz, şeffaf - renkli - standart kargo poşetleri istenilen ölçülerde Almpack'te.

Kargo Poşeti
Kargo Poşeti Kullanım Amacı
Kargo poşeti çeşitleri temelde aynı amaca hizmet etse de ürünlerin çeşitlerine göre kargo poşetleri de çeşitlilik gösterir. Belirli ürünler hassas olduğu için yüksek koruma gerektirir. Bu gibi durumlar için havalı kargo poşeti gibi ürünler kullanılır. Buna ek olarak kargo poşetleri farklı tasarımlara da sahiptir. Ürünlerini gönderirken kendi reklamını yapmak isteyen pek çok firma kargo poşetinde de kendi tasarımını kullanmak ister.
Buna ek olarak kargo poşetleri naylon malzemeler kullanılarak üretilir. Bu malzemelerin boyanması için de farklı kimyasalların kullanılması gerekir. Kullanılan boya malzemelerinin doğa ile uyumlu olması ve doğada çözünebilir olması çok önemlidir. Aksi takdirde her kargodan sonra çöp durumuna gelen kargo poşetleri çevre için kirletici bir etken haline gelir. Kargo poşetlerinin çevre için bir tehdit olmasının tek sebebi kullanan boyalar değildir. Poşetlerin üretiminde kullanılan plastik ve naylon malzemeler de doğada çözünme süresi çok uzun olan malzemelerdir. Bu nedenle kargo poşetlerinin kullanım amacından bağımsız olarak mümkün olduğunca doğada çözünmeye uygun olacak şekilde üretilmesi gerekir.
Kargo Poşeti Çeşitleri Nelerdir?
Kargo poşeti çeşitleri kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Belirli ürünlerin taşınmasında ekstra hassasiyet gerektiği için korumalı kargo poşetleri kullanılabilir. Bunların dışında şeffaf ya da renkli kargo poşetleri de tasarım anlamında farklılık gösteren ürünlerdir. Yine baskılı kargo poşeti de ürün ya da firmanın reklamını yapmak için sıklıkla tercih edilir.
Kargo poşeti çeşitlerinde sık kullanılan ürünler bunlar olsa da farklı ürünler için özel boyutlarda ve şekillerde kargo poşetleri de bulunur. Bu tür özel kargo poşeti çeşitleri için Almpack avantajlı ve kaliteli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunun dışında cepli kargo poşeti de kargonun fatura ya da adres etiketi gibi dokümanlarını koymak için avantaj sağlar.
Şeffaf Kargo Poşeti
Son dönemlerde en çok talep edilen ürünlerden biri şeffaf kargo poşeti. Özellikle tekstil ve kozmetik ürünleri satan butiklerin ürün kalitesini kanıtlamak için kullandıkları bu yöntem giderek daha popüler bir görünüm kazanıyor. Özellikle ilk kez alışveriş yapılacak bir siteden gelen ürünlerin şeffaf poşet içinde gelmesi müşterilere de güven veriyor. Özellikle ilk kez satın alınan bir ürünün birebir olup olmadığını anlamak müşteriler için önem arz ediyor.
Bu şekilde şeffaf poşet kullanarak kargoların ve ürünlerin müşteri gözünde daha memnun edici olmasını sağlamak mümkün. Bu şekilde satışlarını arttıran pek çok firma ve butik bulunuyor. Üstelik şeffaf poşetler sıradan kargo poşetleri ile bir fark da taşımıyor. Malzeme kalitesi ve dayanıklılık açısından geleneksel ürünlerle aynı standartları paylaşıyor.
Şeffaf kargo poşeti fiyatları diğer ürünler ile kıyaslandığında ortaya bir fark çıkmıyor. Bu nedenle ürünlerini göndermek için şeffaf kargo poşetinden yararlanmak isteyenler için bu durum ekstra maliyete de sebep olmuyor.
Kargo Poşetlerinde Baskılı Seçenekler
Kargo poşetleri satın alınan ürünler için ilk izlenimi oluşturur. Aynı zamanda farklı şehirler arasında ve farklı görevliler tarafından taşınır. Bu süreçte hoş ve dikkat çekici bir görünüme sahip kargo poşetleri kullanmak önemli. Kargo poşetinin dikkat çekici ve kaliteli bir tasarımı olduğunda bu durum hem satılan ürünlerin hem de firmanın reklamını yapmak için en iyi seçeneklerden biri haline gelir. Özellikle firma prestijini arttırmak için logolu kargo poşeti seçenekleri değerlendirilebilir.
Zekice tasarlanmış bir kargo poşeti ile firmanın dikkat çekmesi sağlanabilir. Tasarımlar müşterinin isteğine göre yapılabildiği gibi hazır halde de bulunmaktadır. Hazır tasarımlar ile hiçbir zahmete girmeden birbirinden güzel ve kaliteli baskılı kargo poşeti seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Baskılı kargo poşeti fiyatları da diğer seçenekler kadar uygundur. Bu şekilde yüksek maliyete sebebiyet vermeden firmanızın kargo poşetlerini şık hale getirebilirsiniz.
Yüksek Kalite Uygun Fiyata
Kargo poşetinin yüksek kaliteli olduğunu söylemek için birden fazla parametre bulunur. Bunlardan biri dış görünümdür. İçinde taşınan ürünü en iyi şekilde yansıtacak ve firmanın vizyonunu vurgulayacak bir kargo poşeti olması gerekir. Burada kargo poşetinin tasarımı kadar baskı ve ürün kalitesi de önemlidir. Malzeme kalitesi kötü olan bir kargo poşeti hiçbir durumda sadece tasarım ile ön plana çıkamaz.
Almpack üzerinden kullanıcılara sunulan kargo poşetleri yüksek standartlar göz önünde bulundurularak üretilir. Çevreye karşı duyarlı, firmaların ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılayacak şekilde tasarlanan ürünler piyasadaki diğer kargo poşeti fiyatları ile kıyaslandığında kampanyalı şekilde uygun fiyata alınabilir.
Hassas Ürünler İçin Havalı ve Korumalı Kargo Poşeti
İnternet alışverişlerinin artmasıyla son derece hassas ürünler de internet üzerinden satılır hale geldi. Özellikle taşınması sırasında özen gösterilmezse kırılması çok muhtemel olan ürünler her zaman en iyi ilgiyi göremeyebilir. Bu gibi durumlarda ürünün kırılmamasını garanti altına almak ve kargo firmasıyla sorun yaşamamak için kargo koruma poşeti gibi seçenekler devreye girer.
Havalı kargo poşeti ya da havalı şişme kargo poşeti olarak da bilinen bu poşetler kargonun etrafında koruyucu bir kalkan oluşturur. İçinde bulunan hava sayesinde şişer ve olası darbelerde darbe zemini ile ürün arasına bir bariyer girmesini sağlar. Bu sayede özellikle ani darbelerde bulunan şok etkisi engellenir ve darbenin enerjisi emilir. Kargo havalı poşet ile hassas ve kırılgan ürünleri hem yurt içi hem de yurt dışında bulunan pek çok noktaya gönül rahatlığıyla gönderebilirsiniz.
Hassas ve kırılgan ürünler için kullanılabilecek poşetlerden biri de baloncuklu kargo poşeti. Bu poşet içinde bulunan yüzlerce içi hava dolu baloncuk cam gibi kırılgan ürünlerin taşınması sırasında ekstra güvenlik sağlamaktadır. Bu şekilde küçük baloncuklar kargonun darbe alması gibi durumlarda kargoyu koruyarak darbenin etkisini büyük oranda azaltır. Aynı zamanda baloncuklu kargo poşetleri birden fazla kez de kullanılabilir.
Kargo Poşeti Boyutları
Farklı ihtiyaçlar için üretilen farklı kargo poşetlerinde boyutlar da değişiklik gösterir. Bu noktada kargo poşet ölçüleri küçük, orta ve büyük boy kargo poşeti gibi farklı sınıflara ayrılır. Bu sınıflar temsilidir ve site üzerinde pek çok farklı boy seçeneği bulunabilir. Kargo poşet boyları özellikle bu şekilde sıfatlar ile belirtilse de her ürün için uzunluk ölçüleri bulunur. Bu nedenle firma tarafından satışı yapılan ürünlerden de yola çıkarak uygun kargo poşeti ölçüleri belirlemek mümkündür.
Müşterilere sunulan tüm kargo poşeti ürünlerinde her boydan ürünün olmasına dikkat edilir. Büyük kargoların daha çok özene ihtiyacı olur bu nedenle özellikle farklı siparişler ve özel boyutlar için üretilen kargo poşetleri özenle tasarlanır ve hazırlanır. Aynı zamanda farklı geometriye sahip ürünlerin taşınmasında görevliler gerekli özeni gösteremez. Bu nedenle farklı şekillere sahip ürünler için özel tasarlanmış korumalı kargo poşetlerinin kullanılması önem kazanır ve bu ürünler için tasarlanan kargo poşeti ebatları da çeşitlilik gösterebilir.
Geri Dönüştürülebilir Kargo Poşeti
Bir ürünün satın alınmasından sonra pek çok kişi kargo poşetlerini yeniden kullanmıyor. Bu nedenle kargo poşeti kullanımı arttıkça çıkan çöp miktarı da artıyor. En sonunda bir şekilde doğaya karışan bu çöplerin doğaya zarar vermemesi çok önemli. Özellikle plastik malzemelerin okyanusları ve toprağı kirlettiği düşünüldüğünde kargo poşetlerinden oluşan çöpler de büyük önem arz ediyor. Son yıllarda özellikle insanların ve devletlerin de bilinçli hale gelmesiyle kargo poşeti üretiminde belirli standartlar oluşturuluyor.
Kargo poşetlerinin çok yüksek sayılarda kullanılmasından dolayı çevreyi kirletmesi çok muhtemel olduğu için bu standartlar kargo poşetlerinin doğada kolayca çözünen malzemelerden yapılmasını şart koşuyor. Geleneksel malzemelerden üretilen kargo poşetleri doğada yüzlerce yıl boyunca çözünmeden kalsa da standartlara uygun olarak üretilmiş geri dönüşümlü kargo poşeti sadece birkaç yıl içinde toprak ve su tarafından çözülüyor. Bu sayede çevre korunuyor ve çevre bilinci de artıyor. Almpack üzerinden sipariş edeceğiniz kargo poşetleri bu standartlar göz önünde bulundurularak üretilir ve geri dönüşümlü ürünlerin kargo poşeti üretiminde kullanılması sağlanır. Bu nedenle ürünlerinizi yollamak için kullanacağınız kargo poşetleri kısa süre içinde doğada çözünür ve hiçbir şekilde doğayı kirletmez. Plastik kargo poşeti kullanımı da bu şekilde rahatlıkla karşılanmış olur ve arada bir fark olmaz.
Kargo Poşetinde Büyük Boy Seçenekleri
Sıradan kargo poşetlerinden farklı olarak büyük boy siparişler için büyük boy kargo poşeti gerekebilir. Battal boy kargo poşeti olarak da bilinen bu ürünler aslında birbirinden farklı. Büyük boy olarak bilinen seçenek orta boydan sonra gelen boy olarak müşterilere sunuluyor. Büyük boy olarak bilinen kargo poşetleri için genellikle verilen boy ölçüleri de 35 x 45 cm etrafında değişiyor. Bu ölçülere de bakıldığında büyük boy seçeneği orta boy ile battal boy arasında kalıyor. Farklı şekil ya da boyutlardaki ürünlerin kargolanması için önemli bir seçenek oluyor.
Battal boy poşetler ise büyük boy poşetlerin yeterli olmadığı durumlarda devreye giriyor. Battal boy için önerilen standart boyutlar ise 48 x 55 cm. Bu boyutlar battal boy için sıklıkla kullanılsa da ürünü satın almadan önce teknik özelliklerini incelemekte fayda var. Boyutlar ürüne ve site üzerindeki satıcısına göre farklılık gösterebilir. Battal boy poşetleri kullanarak birden fazla parçaya sahip ürünleri tek bir kargo halinde gönderebilirsiniz. Bu durum iş yükünü azaltmak için de son derece avantajlı.
Kargo Poşetlerini Nasıl Kapatacağınızı Düşünmeyin!
Kargo poşetlerinin ağzını kapatmak için farklı bantlar ve yöntemler düşünmeye gerek yok. Kendinden yapışkanlı kargo poşeti ile poşetin ağzını kapatmak çok kolay. Yapışkanlı bölge üzerinde koruyucu bir bant ile gönderilir. Ürünler kargo poşetinin içine yerleştirildikten sonra koruyucu bant çıkarılır. Ardından yapışkanlı bölgenin kargo poşetinin ağzını kapatacak şekilde temas etmesi sağlanır.
Yapışkanlı poşet kullanırken yapışkan bölgenin başka bir zemine temas etmemesi önemlidir. Özellikle çevrede bulunan toz ve kir gibi faktörler yapışkanlı bölge ile temas ettiğinde kısa süre içinde buraya tutunarak yapışkanın etkisini azaltır. Bu nedenle yapışkanlı bölgenin kullanımdan önce açılmaması ve açıldıktan sonra da zaman kaybetmeden poşet ile yapıştırılması gerekir. Bu şekilde poşet içindeki ürünlerin poşet yeniden açılana kadar güvende kalacağından emin olabilirsiniz.
Pratik Fatura Poşeti Seçenekleri
Kargo ile gönderilen ürüne ait faturanın paket ile teslim edilmesi önemli. Bu durum için kargo poşetlerinin üzerinde cep bulunan seçenekler tercih edilebilir. Bu cepler sayesinde ürüne ait fatura, garanti belgesi ya da değişim belgesi gibi evraklar gönderilebilir. Bu şekilde üretilen cepler şeffaf bir görünüme sahip olur. Bu durum özellikle kargo ve adres bilgilerinin yazdığı kağıtları kargo poşeti üzerine eklemek için çok iyi bir seçenektir. Bu ürünler kargo cep poşeti ya da kargo cepli poşet olarak da bilinir.
Aynı zamanda farklı evrakların kargolanması için de çeşitli kargo poşetleri kullanılmaktadır. Kargo fatura poşeti olarak da bilinen bu ürünler evrakların düzenli bir şekilde kargolanmasını sağlayacak şekilde üretilir. Boyut olarak A4 kâğıt boyutuna uygun şekilde üretilir ve evrakların katlanmadan ya da kıvrılmadan gönderilmesine olanak sağlar. Bu durum aynı zamanda kargo poşeti içinde evrak taşındığının anlaşılmasını da sağladığı için görevlilerin özen göstermesini de sağlayabilir. Evrak bulunan kargoların özensiz taşınması evrakların buruşması ya da yırtılmasıyla sonuçlanabileceği için bu tür kargolar için özel tasarlanmış kargo poşetlerinin kullanılması gerekir.
Farklı Renklerde Kargo Poşetleri
Tasarımlar ile uğraşmak istemeyen ve hoş görünüme sahip bir kargo poşeti arayanlar için tek renk ve sade ürünler de mevcut. En çok tercih edilen ürünlerin arasında beyaz kargo poşeti bulunuyor. Sade görünümü ve göz yormayan hoş tonuyla beyaz renk kargo poşetine iyi uyum sağlıyor. Kargo poşeti için tasarım yapmak istemeyen ancak çok sade bir üründe almak istemeyenler için de pek çok seçenek mevcut. Önceden tasarlanmış renkli ve hoş ürünleri tercih edebilirsiniz.
Özellikle gönderilen ürün ya da firmanızın karakteriyle uyumlu bir kargo poşeti bulabilirsiniz. Genellikle evraklar için gri, elektronik ürünler için siyah ya da koyu gri gibi renkler tercih edilirken bu ürünlerin tek renk olması isteniyor. Bu durum tamamen sizin zevklerinize bağlı. Firmanızın ve ürünlerinizi hangi renkle daha uyumlu olduğunu ve daha iyi bir izlenim bıraktığını düşünüyorsanız o renklerde bir seçim yapabilirsiniz.
Kargo Poşetinde Toplu Alım Seçeneği